وزیر امور خارجه در حاشیه اجلاس فوق العاده کمیته اجرایی سازمان همکاری اسلامی در جده، با وزیر امور خارجه لبنان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، حسین امیرعبداللهیان در این دیدار با اشاره به جنایت جنگی رژیم صهیونیستی در حمله به بیمارستان غزه گفت: این جنایت هولناک، احساسات جهانیان را جریحه دار کرده است.

وی نشست امروز جده و مواضع اعلام شده در حمایت از فلسطین و مردم بی دفاع غزه را حامل پیامی قوی به رژیم صهیونیستی و حامیان آن دانست و اظهار داشت: آمریکا در کنار دعوت دیگران به خویشتنداری، با تمام توان در کنار رژیم صهیونیستی ایستاده است.

وزیر امور خارجه، سفر بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا به تل‌اویو در شرایط کنونی و پس از جنایت جنگی صهیونیست‌ها در بیمارستان غزه را تحریک‌آمیز توصیف و تصریح کرد: در چنین شرایطی در هر لحظه امکان توسعه دامنه جنگ و وقوع شرایط غیرقابل کنترل در منطقه وجود دارد.

عبدالله بوحبیب، وزیر امور خارجه لبنان نیز در این دیدار ضمن تاکید بر لزوم تقویت اقدام جمعی کشورهای اسلامی برای پایان بخشیدن به جنایات رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین، نشست امروز جده را گامی مثبت در مسیر اعلام موضع منسجم کشورهای اسلامی در حمایت از قضیه فلسطین و ساکنان مظلوم غزه دانست.

source

توسط