معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: بیمارستان ۶۴تختخوابی مهربان به همت خیر محترم آیت الله سیستانی در زادگاه مادری اش، شهر مهربان در حال احداث است و پاره‌ای از مشکلات در مسایل اجرایی داشت که باحضور دستگاه‌های اجرایی مرتبط از نزدیک بازدید شد و برای حل آن تصمیمات لازم صورت گرفت.

ذاکری افزود:همچنین ورودی و خروجی شهر مهربان با حضور دستگاه‌های اجرایی مرتبط بازدیدی صورت گرفت و مشکلاتی در این حوزه‌ها وجود داشت که برای اصلاح آن تصمیماتی اتخاذ شد که امیدواریم در سال آتی اجرایی شود و همچنین عملیات آسفالت ریزی ۱۶کیلومتر از راه‌های روستایی بخش مهربان آغاز شد و امیدواریم تا فصل سرما این پروژه‌ها به اتمام برسدو همچنین لازم است.

وی درخصوص مسکن ملی شهر مهربان گفت: متاسفانه در خصوص این پروژه بدلیل مکان یابی نامناسب استقبال ازاین پروژه صورت نگرفته است و سیاست کلی دولت در شهر‌های کوچک سیاست خود مالکی است و اراضی در داخل شهر در قالب واحده ارایه خواهد شد و فرصت طلایی است که دولت سیزدهم برای خانه دار شدن خانواده‌ها است و این طرح هم در شهر مهربان اجرا خواهد شد.

وی افزود: ایستگاه هواشناسی مهربان، ثبت و اسناد و پلیس +۱۰و نبود پزشک متخصص در مرکز بهداشتی و درمانی مهربان از جمله مواردی است با دستگاه‌های مرتبط در استان پیگیری خواهیم کرد.

جهانی فرماندار شهرستان سراب هم گفت:اصلاح نقاط حادثه خیز جاده مهربان به دوزدوزان لازم و ضروری است.

امام جمعه مهربان هم به پاره‌ای از مشکلات بخش مهربان اشاره کرد و گفت:پروژه بلاتکلیف مسکن مهر سابق و مسکن ملی فعلی که در بین تمام شهر‌های استان، شهر مهربان از این نظر عقب مانده است و ایستگاه هواشناسی که وعده تکمیل را خود جنابعالی تا پایان سال گذشته داده بودیدولی محقق نشده است.

حجت الاسلام گفت:تعطیلی شعبه ثبت اسناد و املاک شهر مهربان که اهالی شهر‌ها و روستا‌ها را از این جهت دچار مشکل نموده است وناقص ماندن پروژه کانال نهر پایین که واقعا یک معضل اساسی برای کشاورزان شده است، وبرداشت بی رویه شن و ماسه از رودخانه کچی چای که باعث شده است آب به مزارع نرسد.

وی افزود:پروژه فاضلاب شهری مهربان که در حد حرف باقی مانده است و اقدام عملی در این خصوص صورت نگرفته است.

وی گفت:نبود پلیس + ۱۰ که باعث مراجعه شهروندان به دیگر شهرستان‌ها می‌شود که هم هزینه بالای رفت و آمد و هم خطرات جانی برای شهروندان دارد.

بخشدار بخش مهربان هم گفت:۲۵۰ میلیارد تومان در بخش مهربان با مشارکت خیرین در حال اجرا است.

ابراهیمی گفت: خوشبختانه با مشارکت خیرین در روستای‌های این بخش در حوزه راه سازی، خیابان، سیل بند و‌جدوگذاری، خانه بهداشت توسط خیرین اجرا شده است.

وی افزود:مسجد تاریخی جمال آباد و مسجد تاریخی روستای اسنق ازجمله اماکن گردشگری این منطقه است و در آثار ملی کشور ثبت شده است و نیاز به مرمت و بهسازی دارند.

وی بیان کرد:مزار ۵شهید گمنام در زیارتگاه حاجی علمدار مهربان با تخصص ۱۵۰میلیون تومان توسط بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس در اصلاح پل و راه دسترسی هزینه شده است و لازم است با اجرای طرح تفریحی و گردشگری در این منطقه شاهد ایجاد مکان گردشگردی شهری و منطقه‌ای باشیم.

 

source

توسط