نسخه‌ PC بازی Alan Wake 2 بالاتر از کنسول‌ها و سپس Xbox Series X مایکروسافت با اختلاف ناچیزی نسبت به PS5، بازی را بهتر اجرا می‌کنند.

بازی Alan Wake 2، جدیدترین اثر وحشت بقاء از اپیک گیمز (Epic Games) و رمدی اینترتینمنت (Remedy Entertainment)، اکنون برای PS5، Xbox Series X|S و PC در دسترس است و اگر در مورد انتخاب پلتفرم مطمئن نیستید، این متن را بخوانید.

این بازی دو حالت گرافیکی را در PS5 و Xbox Series X|S ارائه می دهد: Quality و Performance. حالت Quality دارای تراکم پوشش‌ گیاهی بسیار بالاتری نسبت به حالت Performance است. هیچ یک از حالت‌ها از قابلیت ری تریسینگ در کنسول‌ها پشتیبانی نمی‌کنند. در رایانه شخصی، می‌توان Alan Wake 2 را با تنظیمات گرافیکی بسیار بالاتر با فعال بودن ری تریسینگ اجرا کرد و تجربه بصری بسیار بهتری نسبت به نسخه‌های PS5 و Xbox Series X|S به دست آورد.

از نظر کیفیت تصویر، PS5 و Xbox Series X به صورت داخلی Alan Wake 2 را با وضوح ۱۲۷۰p در حالت Quality ارائه می‌دهند که سپس با استفاده از FSR 2.0 به ۲۱۶۰p بازسازی می‌شود. از سوی دیگر، هر دو کنسول به صورت داخلی بازی را با وضوح ۸۴۷p در حالت Performance اجرا می‌کنند که سپس با استفاده از FSR 2.0 به ۱۴۴۰p بازسازی می‌شود. در همین حال، Xbox Series S با وضوح داخلی ۸۴۷p در حالت Quality و حتی کمتر در حالت Performance اجرا می شود.

از نظر عملکرد، نسخه های PS5 و Xbox Series X|S نرخ ۳۰ فریم در ثانیه را در حالت Quality هدف قرار می‌دهند. این بازی عموماً به هدف خود پایبند است، اگرچه برخی از مناطق سنگین وجود دارند که می‌توانند باعث افت فریم به ۲۰ در PS5 شوند. حالت Performance نرخ فریم ۶۰ در ثانیه را در تمام کنسول ها هدف قرار می‌دهد. افت های نادری به مقدار ۵۰ فریم در PS5 وجود دارد.

با توجه به زمان بارگذاری در کنسول‌ها، نسخه Xbox Series S سریع‌ترین، پس از آن نسخه Xbox Series X و سپس PS5 قرار دارد. با این حال، لازم به ذکر است که بر خلاف نسخه PS5، لوگوهای توسعه دهنده در هر دو کنسول Xbox نادیده گرفته می‌شوند.

در کل، نسخه PC با فعال بودن Path Tracing، تجربه بصری بسیار بهتری را ارائه می دهد. نسخه‌های کنسول از هیچ قالبی از ری تریسینگ در حالت Quality یا Performance پشتیبانی نمی‌کنند. با این حال، عملکرد خوبی دارند و گزینه‌های خوبی برای کسانی هستند که به یک رایانه شخصی قدرتمند دسترسی ندارند. در میان کنسول‌ها، نسخه Series X با نرخ فریم پایدارتر، در صدر قرار می‌گیرد.

source

توسط